מאמרים:
תחומי עיסוק:

תאונות בבית ספר

תאונות בבית ספר 


אחד הפחדים הגדולים ביותר של כל הורה, זה לקבל יום אחד טלפון מבית הספר ולגלות שהילד שלו עבר תאונה. תאונות בבית ספר זה דבר מוכר, לצערנו בישראל מתרחשים אלפי ומאות מקרים כאלה בשנה, אומנם לתקשורת מגיעים סיפורים רק על מקרים קשים, כאלה שגורמים לנכות מתאונה, אך לצערנו הרב יש הרבה יותר מקרים מאלה שאנחנו שומעים עליהם. 

תאונות ילדים, תאונות תלמידים יכולים להתרחש בשורה ארוכה של מקרים ומקומות. צריך לציין, כשאנחנו מדברים על תאונות בבית ספר אין הכוונה רק לתאונות שמתרחשות בין כתלי בית הספר, אלא מדובר גם בתאונות שמתרחשות בהסעות, טיולים, ואירועים אחרים של בתי ספר. למעשה מדובר בכל סיטואציה בה הילדים נמצאים וקשורים בצורה כזו או אחרת לבית הספר, גם אם זה מחוץ לשעות הלימודים ומעבר לשעות בהן הם נמצאים בכיתה עצמה. 

כשמדובר על תאונות בבית ספר, חשוב לומר, הילדים מבוטחים בביטוח על ידי בית הספר, הרשות המקומית ומשרד החינוך, מעצם העובדה שמדובר בקטינים שנמצאים תחת השגחת בית הספר הרי שבאופן מעשי אם חס וחלילה קורה להם משהו, הרי שההורים והילדים אמורים לקבל מענה שלם לגבי הטיפול שלהם, כך שהם לא יצטרכו לשלם שום דבר מכיסם. 

הבעיה מתחילה כשבית הספר או הרשות המקומית מחליטים להתנער מכך. צריך להבין, מבחינת בית הספר, הרשות המקומית או משרד החינוך, מדובר בהוצאה כספית גדולה מחד ומאידך גם בסיטואציה בה הם צריכים להרחיב את הפוליסה של חברת הביטוח, דבר שגם הוא כשלעצמו עולה לא מעט כסף, לכן יש מצבים בהם בית הספר או הרשות המקומית, מעדיפים התנער מהאחריות שלהם ואז כל הנטל הכלכלי נופל על ההורים, מה שיכול כמובן להשפיע על איכות הטיפול לילד.
 
תאונות תלמידים הרבה פעמים מתרחשות במצבים בהם יש טיפול לקוי במתקנים,
חוסר שימת לב של המורים למה שנעשה מסביב, אך גרוע לא פחות גם כתוצאה ממצב בו הילדים רבים ביניהם ועל כן נגרמת נכות מתאונה או מכל סיבה אחרת, בכל אחד מהמקרים, יכול בית הספר לטעון שהוא לא אחראי ולכן הוא לא צריך לשלם על הטיפול ועל הנזק שנגרם לילד. 
 

לסיכום, מצב של תאונות בבית ספר הוא מצב לא פשוט עבור ההורים ובטח עבור הילדים, אך על מנת להקל עליהם מבחינה כלכלית את הטיפול לאחר מכן, יש לוודא שבית הספר וכל הנוגעים בדבר ישלמו על הנזק שנגרם ועל הטיפולים השונים שנדרשים עקב כך. 
 

לשם כך, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, משרד עורכי דין נתן ראט ושות, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע בנושא. צרו איתנו קשר בטלפון ותוך זמן קצר אנחנו נדאג לטפל בעניינכם מול כל הנוגעים בדבר. 
 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: