מאמרים:
תחומי עיסוק:

תאונה בדרך לעבודה

תאונה בדרך לעבודה 


לא הרבה עובדים יודעים, אך הם זכאים לקבל פיצויים בשל תאונת עבודה גם אם הם עברו תאונה לא בזמן או במקום העבודה. החוק הישראלי קובע, שתאונה בדרך לעבודה או תאונה ממקום העבודה הביתה, נחשבת אף היא לתאונת עבודה וזכאים לקבל פיצויים בגללה. 

הפירוש הרחב הוא, כל עובד אשר הולך מביתו אל מקום עבודתו באותה דרך כל יום, וכן ממקום עבודתו אל בית, הרי שזמן ההליכה הוא חלק בלתי נפרד מזמן העבודה ולכן, אם הוא עובר תאונה בדרך לעבודה הוא זכאי לקבל פיצויים בשל תאונת עבודה ואם הוא לא יכול לעבוד כתוצאה מהתאונה, הוא ייחשב למי שאיבד את כושר העבודה והוא זכאי לקבל פיצוי וקצבה עקב כך. 

הסיבה לחוק זה היא מאוד פשוטה, ההנחה הרווחת היא, שאם העובד לא היה צריך ללכת לעבוד, הוא לא היה הולך בדרך הזאת ולכן הוא לא היה נפצע. יתרה מזו, אם לא ישלמו לעובד על תאונה בדרך לעבודה, הרי שעובדים רבים, בוודאי אלה שמודעים לזכויות שלהם, ישאלו את עצמם, האם נכון להם בכלל ללכת למקום עבודה ולעבוד בו, הרי פוטנציאלית הם יכולים להיפצע בכל שלב בדרך לעבודה, אז אולי משתלם להם יותר לא להיות במקום העבודה ולא ללכת אליו. 

עורכי דין לתאונות עבודה, מייצגים לא מעט לקוחות שעוברים תאונה בדרך לעבודה, בדרך כלל, מן הסתם, הם מייצגים עובדים שמקום העבודה או חברת הביטוח לא מוכנים לשלם להם פיצויים. הסיבה היא, שלפי טענת המעסיקים או חברת הביטוח, ייתכן והעובד סטה מהדרך, נהג בצורה רשלנית, התאונה לא בוצעה במקום העבודה ולכן אין וודאות שהעובד היה בדרך לשם ועוד. קשה מאוד להוכיח שתאונה בדרך לעבודה קשורה אליה, יש מקרים יותר סבירים שקלים להוכחה, למשל, תאונה בטיול עובדים, אז גם אם הטיול מתבצע מחוץ למקום העבודה, הוא עדיין מוגדר בתור כזה שנערך בשעות העבודה (גם אם לא בזמן פורמלי) וכן העובדים לא היו יוצאים לטיול אלמלא מקום העבודה. 

במקרים של תאונה בטיול, קל יותר להוכיח קשר מאשר בתאונה בדרך לעבודה, אך בשני המקרים עורכי דין לתאונות עבודה, דוגמא משרד נתן ראט ושות, מטפל בעובדים ונותנים להם מענה שלם לצורך העניין. חשוב לומר, בשביל שיהיה ניתן לטפל בנושא כמו שצריך, חייבים לשמור את כל הניירת והקבלות, על מנת שיהיה ניתן להציג מסמכים מה בדיוק אירע וה עלות הטיפול. 
 

כאמור, אם אתם מעוניינים לטפל במקרה של תאונה בדרך לעבודה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. משרד נתן ראט ושות. אנחנו נשמח לתת לכם את כל המידע בנושא, לייעץ וכמובן לייצג אתכם מול המעסיקים ומול חברת הביטוח. פנו אלינו עוד היום וקבלו הצעות מחיר וכן נקבע לכם מועד לפגישה, בהקדם. 
 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: