מאמרים:
תחומי עיסוק:

רשלנות רפואית באבחון

רשלנות רפואית באבחון 


אחד התחומים המשפטיים שזכו לחשיפה נרחבת בשנים האחרונות, הרבה יותר מהחשיפה לה הוא היה רגיל, בוודאי בישראל, זה התחום של רשלנות רפואית. אנחנו שומעים לא מעט סיפורים על תביעות רשלנות רפואית בארצות הברית ובאירופה, אך בישראל מדובר על תחום יחסית צעיר, שהתחיל לפרוח בשנות התשעים וכל הזמן זוכה לחשיפה גדולה יותר ויותר. 

רשלנות רפואית היא למעשה הגדרה של מעשה אשר מתבצע על ידי צוות רפואי (או צוות מסייע) בצורה לא נכונה, לא על פי הספרים, באופן קיצוני או מכוון וגרם לנזק למטופל. למשל, רשלנות רפואית באבחון, מצב בו הרופא ביצע אבחון לא נכון של מחלה או תופעה, אשר גרמה לנזק אצל המטופל, קבלת טיפול לא נכון או חס וחלילה למוות. זה יכול להיות גם רשלנות בניתוח, מצב בו הניתוח בוצע בצורה לא נכונה או לחילופין, בוצע ניתוח לא נכון, וסיטואציות אחרות. 

חשוב להבהיר, לא כל מצב של טעות באבחון יכול להיות מוגדר בתור רשלנות רפואית באבחון. אנחנו יכולים למצוא עו"ד רשלנות רפואית בתל אביב או בכל מקום אחר, שיסביר לנו מדוע המקרה שלנו לא עומד בסטנדרט של רשלנות רפואית באבחון. זה יכול להיות, בגלל שהרופא ביצע בדיוק את מה שהוא היה אמור לבצע ואף למעלה כך, ובכל זאת הוא לא יכול היה לראות או לדעת שהאבחון שגוי, יכול להיות שהאבחון שלו היה נכון אך התפתחו דברים בשלבים מאוחרים יותר שהוא לא יכול היה להיות ער להם. 
 

זה אומר שעלינו למצוא עו"ד רשלנות רפואית בתל אביב או בכל מקום אחר, שיהיה גם מספיק מנוסה לטפל בעניין שלנו וגם מספיק ישר לומר לנו את האמת, מתי אכן מדובר במצב בו אנחנו יכולים לתבוע ומתי לא. 

לסיום, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרד עורכי דין נתן ראט ושות, אנחנו נשמח לפסק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא. פנו אלינו עוד היום במייל או בטלפון והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת. תיצרו איתנו קשר ואנחנו נקבע איתכם פגישה בהקדם.
 

גם רשלנות בניתוח זו לא תמיד עילה לתביעה. עורך דין תביעת נכות יכול אומנם לטעון כשתוצאה מהניתוח הלקוח שלו נכה, ומצד שני, ייתכן מאוד שההגנה תוכיח להיפך, כלומר, היא תוכיח שהניתוח בוצע בצורה נכונה אך מאחר ומדובר בגוף האדם, ומתפתחים בו דברים שאנחנו לא תמיד עדים להם, אז המנותח הפך נכה, אפשרות אחרת היא, הטיפול אחרי הניתוח גרם לנכות. 

במילים אחרות, גם אם אנחנו חשים שנגרם נזק סוים ויש לנו חשש שמדובר במקרים של רשלנות רפואית באבחון או רשלנות בניתוח, הרי עלינו לקחת בחשבון שלא בכל מקרה זה כך, ולכן אנחנו יכוליםם למצוא את עצמנו מול מצב בו בית המשפט מחליט שזה לא המקרה. 
 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: