מאמרים:
תחומי עיסוק:

עו"ד תל אביב

עו"ד תל אביב


אחד הנושאים המהותיים ביותר בתחום המשפט העברי ובכלל, הוא תחום נזיקין. מדובר על תחום מאוד רחב שמתחלק למספר חלקים, לא רק בתחומי ההתמחות שלו אלא גם במבנה ובמאפיינים השונים בהם הוא נוגע. 

כל עורך דין בנושא נזיקים, עובד מול גורמים שונים, על פי רוב בהגדרה מדובר בעו"ד נזיקין וביטוח, מעצם העובדה שחלק גדול מהתביעות נערכות אל מול חברות הביטוח השונות. ההסבר לכך הוא פשוט, הרי בדרך כלל אנחנו תובעים את חברת הביטוח אצלה אנחנו מחזיקים פוליסה או הגורם אשר יצר את הנזק מחזיק פוליסה, ואנחנו דורשים שהחברה תשלם עליו. כך למשל במקרים של נזיקין בגוף, נפש או רכוש, זה יכול להיות נזיקין של רכב, מבנה, ציוד מקצועי ועוד מגוון רחב של אלמנטים. 

עו"ד נזיקין בת"א או בכל מקום אחר, מתבונן על המקרה שעומד לנגד עיניו במספר צורות. ראשית, הוא בוחן את מידת הנזק שנגרם ללקוח, האם מדובר בנזק גדול או קטן, נזק כספי או אחר. לאחר מכן הוא בוחן מי גרם לנזק וכיצד הוא נגרם. יש מקרים בהם הנזק נגרם במזיד ויש מקרים בהם הוא נגרם ללא כוונה, יש מקרים בהם הנזק נגרם כתוצאה מרשלנות ויש מקרים שהוא נקרא מחוסר הבנה או מקצועיות, כמו כן הוא בודק מה המעורבות של הלקוח שלו בגרימת הנזק, האם יש לו חלק בכך או שהוא לא אחראי כלל, לא באופן אקטיבי או פאסיבי. 
 

יש מצבים בהם מי שנתבע זו חברת הביטוח, מעצם העובדה שאנחנו עשינו אצלה פוליסה שאמורה להגן עלינו מפני נזיקין, והחברה מסרבת לשלם לנו את מה שמגיע לנו. לכן אנחנו נתבע אותה, בזמןן שהחברה תטען שאנחנו אחראים לנזק ולא חלה עליה שום אחריות, אנחנו נטען מנגד, שהחברה התחייבה לשלם לנו ולכן עלינו לקבל ממנה כסף על הנזק שנגרם לנו. 

אצלנו במשרד נתן ראט ושות תוכלו לקבל את כל המידע על עו"ד נזיקין וביטוח. אנחנו מעניקים שירותי עו"ד נזיקים בת"א, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ונקבע איתכם מועד לפגישה, ניתן לפנות אלינו בהקדם ותוך זמן קצר נחזור אליכם. 
 

עו"ד נזיקין בת"א או עו"ד נזיקין בראשל"צ, יבחן את המאפיינים השונים שעומדים לנגד עיניו, מסמכים וראיות אשר קשורים לנושא. כמו שציינו בהתחלה, התחום בו עוסק עורך דין בנושא נזיקין הוא רחבב מאוד, מאחר והוא קשור לחלקים שונים, למשל, יש עו"ד נזיקין בת"א שיתעסק בנזיקין בתחום של רשלנות רפואית ואז הוא יצטרך לבחון האם הנזק נגרם כתוצאה מטיפול רשלני או מסיבה אחרת, יש עו"ד נזיקין בראשל"צ או בעיר אחרת, שמתעסק בנזיקין ברכב או במבנה, אז הוא יבחן האם הגורם שאחראי הוא מוכר הרכב או הקבלן של המבנה, ואולי שמא מדובר בגורמים אחרים לגמרי. 
 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: