מאמרים:
תחומי עיסוק:

עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית


אחד הנושאים המדוברים ביותר בעולם המשפט בשנים האחרונות, הוא התחום של רשלנות רפואית. בישראל מוגשות אלפי תביעות מדי שנה בתחום, תופעה שהולכת ומתרחבת עם השנים מסיבות שונות, וכתוצאה מכך, אנחנו יכולים לראות גם גידול במספר עורכי דין שעוסקים בנושא. 

אפשר להסביר את הגידול במספר התביעות בצורות שונות. אחת הטענות הרווחת היא, שהמודעות של הציבור עלתה, היום כל מי שניגש לטיפול רפואי יודע ומכיר את הזכויות שלו, טענה אחרת שחוק זכויות החולה שחוקק בשנות התשעים הביא לידי כך שהחולים ובני משפחתם מבינים שהחוק עומד לצידם ואם הטיפול לא בוצע כראוי, הרי שמגיע להם פיצויים על כך. יש גם טענה שמדובר ביבוא מארה"ב, מאחר ושם זה מאוד פופולארי לשכור עורך דין רשלנות רפואית ולהגיש תביעה בנושא, אז זה הפך להיות פופולארי גם בישראל. 

צריך לומר בכנות, וכל עורך דין רשלנות רפואית יודע זאת, הגשת תביעה במקרה של רשלנות היא לא דבר פשוט, שכן אף על פי שהרבה פעמים זה נראה כאילו היתה רשלנות ברורה, עדיין צריך להוכיח אותה. כשעורך דין רשלנות רפואית בלידה או בכל מקרה אחר עומד מול מקרה שהוא מקבל אליו, עומדות לנגד עינייו מספר שאלות, ראשית, האם נגרם נזק לתובע או לבני משפחתו, שנית, האם ניתן להוכיח שנגרם נזק ושהוא אכן נגרם כתוצאה מהטיפול, שלוש, האם הנזק אכן נגרם כתוצאה מרשלנות. כלומר, האם אפשר להוכיח שהרופא פעל ברשלנות. 
 

זה מאוד סביר, שהוא יינקט בגישה מסוימת ולא יצליח בה, ובכל זאת בית המשפט יקבע, שלא מדובר ברשלנות רפואית אלא בטיפול שלא צלח. מדוע חשוב להבין את זה? כי בתור עורך דין רשלנות רפואית, חשוב להבהיר את המסר הזה ללקוחות. 

אם אתם מחפשים עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב או בכלל, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, משרד נתן ראט ושות. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל תביעה ובכל עניין. פנו אלינו עוד היום והצוותת שלנו ישמח לטפל בעניינכם. פנו אלינו במייל, טלפון או דרך אתר האינטרנט של החברה.
 

נושא של רשלנות רפואית הוא לא נושא פשוט כל כך. עורך דין רשלנות רפואית צריך להוכיח שאכן הרופא ביצע טיפול שלא בסטנדרטים אשר מצופים ממנו. יש מקרים בהם קל להוכיח זאת, למשל,, כשרופא נוטש את הטיפול באמצע או משאיר אותו בידיים של מתמחה לא מקצועי וכדומה, אז קל להוכיח שאכן הרופא נקט בגישה לא סבירה ולא מתאימה לטיפול ועל כן הוא נהג ברשלנות.

אך אם הוא פעל כנדרש והטיפול לא הצליח. אפילו במקרים של לידת תינוק עם מום, הרי שעורך דין רשלנות רפואית בלידה, אשר מתמחה בנושא, יצטרך להביא דוגמאות ומומחים אשר יסבירו מדוע הרופא פעל בצורה לא נורמטיבית ובצורה שלא מצופה ממנו. 

 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: