מאמרים:
תחומי עיסוק:

נפגעי תאונות עבודה

נפגעי תאונות עבודה


אין הרבה רגעים בחייו של אדם שיכולים לרסק אותו נפשית, כמו הרגע בו מתברר לו שהוא נפגע תאונת עבודה וכתוצאה מכך הוא לא יכול לעבוד יותר. כל אחד מאיתנו, גם אנחנו לא אוהבים לקום כל בוקר לעבוד, זקוקים לעבודה, זקוקים למסגרת הזאת, לאתגר, לתחושה שאנחנו עושים משהו חשוב בחיינו, ומן הסתם, אנחנו זקוקים לתלוש המשכורת שאנחנו מקבלים בסוף כל חודש. 

בישראל יש מדי שנה אלפי תאונות עבודה, אנחנו בדרך כלל לא שומעים אנשים שמתמודדים עם נכות מעבודה אלא רק על מקרים בהם אנשים נהרגים כתוצאה מתאונת עבודה כזו או אחרת. אך נפגעי תאונת עבודה נאלצים להתמודד כל החיים שלהם עם הסיטואציה החדשה, לפיה, הם אינם יכולים לעבוד עוד, לא פעם הם נסמכים על עזרתם של בני משפחתם ויתרה מזו הם צריכים להתמודד עם הבירוקרטיה שכרוכה בכך, למשל, הם מתמודדים עם מצבים של נכות כללית ביטוח לאומי והצורך להוכיח שאכן מגיע להם פיצוי כזה או אחר. 

סיטואציה של נכות מעבודה היא מורכבת, לא רק מבחינה פיזית אלא גם מבחינה נפשית, שכן מאדם בריא, עובד שמפרנס את משפחתו, הופך העובד לאדם שאיננו יכול לבצע פעולות רגילות מצד אחד ומצד שני צריך לקבל תמיכה ועזרה מגורמים שונים, וכל זה כשהוא איננו יכול לפרנס את המשפחה אלא הוא חיי מקצבת נכות כללית כתוצאה מאובדן כושר עבודה. 

על מנת לקבל את הקצבה הזאת, יש להיעזר בעורכי דין שמתמחים בעבודה מול ביטוח לאומי וכן מול חברות הביטוח השונות. נפגעי תאונות עבודה מוצאים את עצמם לא פעם, נאלצים לכתת רגליהם במסדרונות בשביל לקבל את מה שמגיע להם כחוק וכן על פי הפוליסה עליה הם חתומים. מאחר והרבה פעמים הם לא יכולים לעשות זאת בעצמם, ולא פעם הם גם לא מכירים את כל הנושא לעומק, אין להם ברירה אלא להשתמש בשירותיו של עורך דין שמתמחה בדיני עבודה, נזיקין ובכל מה שקשור לנפגעי עבודה. 

חשוב להבהיר, כל עובד זכאי לפיצוי, הן ממקום העבודה והן מביטוח לאומי. עובדים שיש להם ביטוח חיים, יכולים לקבל פיצויים גם מחברת הביטוח שלהם. עליהם לעמוד על שלהם, להיאבק ולהוכיח שהם אכן מתמודדים עם נכות כללית אשר מונעת מהם אפשרות לעבוד ועל כן הם זכאים לקבל פיצוי. 

עורך דין מקצועי ומנוסה, ידע לספק להם את כל המידע והכלים הנדרשים, על מנת שיוכלו לקבל את הפיצוי שמגיע להם בשביל לכלכל את עצמם ואת בני משפחתם. 
 

לסיום, אם אתם מחפשים משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה בתחום של נפגעי עבדה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. משרד נתן ראט ושות. אנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא. פנו אלינו עוד היום והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם. 
 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: