מאמרים:
תחומי עיסוק:

חוזה לרכישת דירה


אחד השלבים החשובים והמשמעותיים ביותר בחיינו כאנשים בוגרים, זה הרגע בו אנחנו חותמים על חוזה לרכישת דירה. זה השלב בו אנחנו הופכים להיות בעלי נכס משלנו, אנחנו לא צריכים לשלם יותר שכר דירה ולא תלויים יותר ברצונם הטוב של בעלי דירות, אשר יהיו מוכנים להשכיר לנו את הדירה במחיר שנוכל לעמוד בו. מרגע שאנחנו חותמים על חוזה מכר, יש ברשותנו נכס משלנו. 

חוזה לרכישת דירה הוא דבר משמעותי ורציני, לכן אנחנו לא יכולים לחתום עליו מבלי שעורך דין מנוסה אשר מתמחה בנושא של מקרקעין ונדל"ן, יעבור עליו ויראה האם הוא עונה לצרכים שלנו, האם הוא מותאם למשא ומתן שניהלנו, האם יש או אין בו מוקשים כאלה ואחרים שעלולים לפגוע בנו. במילים אחרות, עורך דין טוב ידע לזהות האם מדובר בחוזה שהוא הגון לטובת שני הצדדים או רק לטובת המוכרים. 

אצלנו במשרד נתן ראט ושות', מתמחים בניסוח ובדיקה מדוקדקת של חוזה לרכישת דירה מכל סוג שהיא, במהלך השנים אנחנו ניסחנו לא פעם חוזה מכירת דירה ועזרנו ללקוחות שלנו לבצע עסקאות מכר של נדל"ן מסוגים שונים. אנחנו ממליצים לכל הלקוחות שלנו, לא לחתום על חוזה לפני שאנחנו עוברים עליו. 
 

חוזה לרכישת דירה 


כשאנחנו עוברים על חוזה מכר, אנחנו מוודאים שאין בו שום דבר שיכול להיות מפתיע, שום דבר שיכול להיות בעייתי בעתיד עבור הלקוח שלנו. ברור לנו, כפי שהמוכר רוצה שהחוזה יהיה סגור וברור, כך גם הלקוחח שלנו. לכן אנחנו דואגים לעבור על החוזה שוב ושוב, ואם יש לנו סייגים אנחנו מציינים זאת בפני הלקוחות שלנו ומעלים אותם בפני הצד השני, על מנת לבטל או לשנות את הסעיפים הנ"ל. 

אם אתם מעוניינים לנסח או לחתום על חוזה לרכישת דירה, זה הזמן ליצור איתנו קשר. פנו אלינו עוד היום ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם כמה שיותר מוקדם. משרד עו"ד נתן ראט ושות, ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת וכל עניין. פנו אלינו בהקדם, ואנחנו נעזור לכם. 
 

חוזה מכירת דירה הוא עניין רציני מכמה סיבות, ראשית, מדובר על סכומי כסף עצומים, לא מדובר במכירת מוצר בעשרות או אלפי שקלים, אלא מדובר על מכירת נכס במאות אלפי ומיליוני שקלים.

לכן זה מהותי שכלל סעיף בחוזה יהיה מובן, ברור, מנוסח היטב ללא פתח לפרשנות חלופית. שנית, הפרת חוזה יכולה להוביל לסנקציות חריפות, כל הפרה יכולה להוביל לתביעה בבית משפט שתימשך שנים ותביא לנזק עצום לשני הצדדים, שלוש, לא רק המוכר והקונה מעורבים בעסקה אלא גם הבנקים. וזה כידוע כלי מאוד חזק ומשמעותי אשר אף אחד לא רוצה להיות מסובך איתו. ארבע, חוזה לרכישת דירה, מתייחס לא רק להווה, קרי לעסקה אלא גם לעבר ולעתיד, למצב של הדירה, לאחריות עליה ועוד. 

 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: