מאמרים:
תחומי עיסוק:

הסכם עבודה קיבוצי


אחד השינויים הגדולים ביותר בשוק העבודה בשלושים השנה האחרונות, הוא מעבר מהסכם עבודה קיבוצי להסכם עבודה אישי. מעבר זה מאפיין למעשה את השינוי שחל בשוק העבודה הישראלי וכן את מעבר מכלכלת רווחה לכלכת שוק חופשי. 

על מנת להבין את ההבדל וההשפעות של הסכם עבודה קיבוצים להסכם עם עובד באופן אישי, צריך להבין מה כל אחד מהסכמים אומר באופן כללי. אומנם מדובר בהסכם עבודה, בשני המקרים, אך כפי שנוכל לראות מיד וכפי שיודע כל עובד שנמצא תחת הסכם כזה או אחר, מדובר על הבדל עצום בין השניים. 

הסכם עבודה קיבוצי הוא למעשה הסכם שנחתם עם נציגי העובדים, איגוד או ארגון עובדים, ובמקרה כזה ההסכם חל על כל העובדים לא רק על עובד ספציפי. אם חס וחלילה ההסכם מופר, אז כל העובדים יכולים לפעול נגד ההפרה. ההסכם קובע שכר שווה (או בתנאים שווים), חופשות, ימי מחלה, וכדומה, בצורה שכל העובדים נהנים מהם בצורה שווה. כמו כן, הסכם עבודה קיבוצי קובע לא פעם קביעות לעובדים, כלומר, אחרי זמן מסוים, העובד מקבל קביעות כך שלא ניתן לפטר אותו אלא אם הוא פועל בצורה שמפרה את החוזה באופן קיצוני. 

לעומת זאת, הסכם עבודה אישי, הסכם עבודה עם עובד באופן פרטני, מתייחסת אך ורק לעובד איתו חותמים על החוזה. לכל עובד מוצע חוזה משלו, בתנאים שונים, ביחס למה שהוא עושה, ביחס לתפקיד, ניסיון, ותק וכדומה. כל עובד מרוויח בצורה שונה, כל עובד נהנה מתנאים שונים. 

חשוב לומר, יש תנאים מסוימים שכל העובדים נהנים מהם, ימי מחלה, חופשה, ימי הבראה וכדומה, אך בהסכם עבודה אישי אפשר להוסיף על מה שהמדינה מחייבת להעניק לעובד, למשל, אם מקום עבודה מעוניין בעובד מסוים, הוא יכול להחליט שעובד זה יקבל חופשות ארוכות יותר משאר העובדים, מאחר ומדובר בהסכם עבודה עם עובד, אז שאר העובדים לא יכולים לעשות שום דבר בנדון. 

מה שכן, אם מדובר על הסכם קיצוני שמפלה עובדים אחרים ופוגע בתנאים שלהם, הרי שהעובדים יכולים לפעול נגדו. 
 

הסכם עבודה קיבוצי 


הדוגמא הטובה ביותר שמסבירה את ההבדל בין הסכם עבודה קיבוצי להסכם עבודה אישי הוא ספורט מול המגזר הציבורי. בספורט לכל ספורטאי יש הסכם עבודה משלו מול מנהל הקבוצה, לעומת זאת, במגזרר הציבורי העובדים נהנים מהסכם קיבוצי שקובע תנאים שווים לכולם. בין היתר, זה נובע מכוחו של ארגוןן עובדים שמייצג אותם. 
 

אם אתם רוצים לדעת עוד על הסכם עבודה קיבוצי וכן על הסכם עבודה אישי, זה הזמן ליצור איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. משרד נתן ראט ושות, אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת. פנו אלינו עוד היום וצוות המשרד ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שלב. הצוות שלנו מחכה לכם. 
 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: