מאמרים:
תחומי עיסוק:

אחוזי נכות


המסלול של קביעת אחוזי נכות הינו מסלול ארוך ומורכב אשר עובר דרך ועדה רפואית. למעשה, הועדה מחליטה על מה יהיו אחוזי נכות המגיעים לאזרח, תוך בחינה מעמיקה של הפגיעה, תיעוד רפואי, ודרגת חומרתה. על סמך בדיקה זו, נקבעים אחוזי נכות. כל אזרח אשר מלאו לו 18, ואינו יכול לעבוד בעקבות ליקוי נפשי, פיזי או קוגנטיבי יכול להגיש תביעה לקבלת אחוזי נכות וקצבת נכות. עורך דין אשר מתמחה בתחום זה יכול לסייע ולייצג את התובע מול הביטוח הלאומי ובמהלך הועדה הרפואית, ולהבטיח כי יקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו. ע״וד נתן ראט מתמחה בתחום הנזיקין ובנושאים כגון הכרה כנכה צה”ל, קצבת נכות כללית, זכויות רפואיות, ביטוח לאומי, דיני עבודה, משרד הביטחון, תאונות דרכים, ועוד.

נכויות רפואיות

על פי החוק בישראל כיום, נכויות רפואיות הינה למעשה אי כשירות מוחלטת או חלקית בלפחות אחד מתפקודי האדם. המטרה העקרית של הערכת הנכות היא לתרגם אותה לזכאות הפיצוי ושיעורו. ע״וד נתן ראט בעל משרד עורכי דין ותיק, מנוסה ומקצועי אשר גאה לעמוד מאחורי מאות לקוחות שבעי רצון אשר קיבלו את מלוא הזכויות המגיעות להם, ואת הפיצוי הכספי הגבוה ביותר אשר מגיע להם.

קצבת נכות כללית

קצבת נכות כללית הינו נושא מורכב ורגיש אשר בדרך כלל כולל בתוכו תהליך ארוך ומשא ומתן מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי. עורך דין אשר מתמחה בתחום זה יכול ללוות את המבוטח ולייצג אותו מול הגורמים הרלוונטית ובמהלך הועדה הרפואית, תוך הצגת כל הראיות הרפואיות החשובות ביותר, עד לקבלת הפיצוי המלא והזכויות אשר מגיעות לתובע.

הכרה כנכה צה"ל

אזרח אשר מקבל הכרה כנכה צה"ל הינו אזרח אשר נפצע במהלך השירות הצבאי שלו, והוכר על ידי משרד הביטחון ואגף השיקום. כאשר מתקיימת הכרה זו, זכאי האזרח למגוון רחב של הקלות, הטבות וזכויות מטעם המדינה, זאת כמובן בהתאם לדרגת הפציעה שלו, ובהתאם לרמת התפקוד היומית שלו. בתביעה לצורך הכרה, ישנה חובה של הוכחה מצד התובע, אשר תפקידו להוכיח כי הפציעה אכן התרחשה בעת שירותו הצבאי, או בעת מילוי תפקידו. מדובר בתביעה אזרחית לכל דבר, ולכן בהחלט ניתן לומר כי ברוב המקרים הנסיבות הן לטובת התובע.
 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: