מאמרים:
תחומי עיסוק:

אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה


מדי שנה מוגשות אלפי תביעות בנושא של דיני עבודה. עובדים אשר מרגישים שחלה הרעה בתנאים שלהם, אינם מקבלים את מה שהובטח להם, וכן על ידי עובדים שעזבו את מקום עבודתם ולא קיבלו את אשר מחייב החוק את המעסיק לשלם להם. 

קיימות מספר נישות בתחום של דיני עבודה שהן ייחודיות, כך למשל כל מה שקשור לנושא של אובדן כושר עבודה וכן בכל התייחסות של החוק לנושא של דיני עבודה הריון. לשני המקרים אפשר למצוא התייחסות של דיני עבודה בפרקים נכבדים, שכן הם משפיעים בצורה משמעותית על העובד או העובדת, עם זה במסגרת העבודה ועם זה גם כשאינם מהווים חלק ממקום העבודה, וזה כמובן המצב במקרה של אובדן כושר עבודה. 

בשביל להבין את המשמעויות של שני פרקים אלו, צריך להבין תחילה מה עומד מאחורי המושגים הנ"ל ומה המטרה של משמעויות אלו. 
 

כאמור, נקודה אחרת שתופסת לא מעט מקום בכל מה שקשור לנושא של דיני עבודה, זה כל מה שקשור לנושא דיני עבודה הריון. החוק מונע ממעסיקים לפטר נשים בהריון, וכן הוא מחייב אותם להעניק להן חופשות לידה ולקבל אותן לאחר מכן בחזרה לעבודה. הבעיה היא, שניתן דרך משרד התעסוקה להגיש בקשה לפיטורים ולא פעם המשרד נענה לכך.

הסיבה שמעסיקים מגישים בקשה כזו היא, שהם מרגישים שהם מאבדים כוח אדם ונאלצים לשלם להם משכורת אך על פי שמדובר בנשים שלא עובדות משרה מלאה או בכלל. מנגד, מדובר בפגיעה מאוד קשה בנשים וביכולת שלהן לעבוד בצורה רגילה. 


אצלנו במשרד עורכי דין נתן ראט ושות', תוכלו לקבל את כל העזרה והמידע בנושא של אובדן כושר עבודה ואם אתם או אתן מתמודדות עם הרעת תנאי עבודה בכל צורה שהיא, אנחנו נשמח לייצג אתכם ולעזור לכם להתמודד עם מצב זה בזירה המשפטית. פנו אלינו עוד היום. 

אובדן כושר עבודה, זה מצב בו העובד לא יכול להתפרנס מעבודתו כתוצאה ממחלה, פציעה, חבלה או כל סיבה אחרת. נניח ואנחנו למדנו מקצוע מסוים ועבדנו בו במשך שנים, ופתאום אנחנו מוצאים את עצמנוו במצב בו אנחנו לא יכולים להתפרנס עוד מעבודתנו. במצב כזה, אין לנו ברירה אלא לדרוש פיצויים בגין אובדן כושר עבודה.

בשביל להגיע לכדי מצב כזה הרי שעל העובד להוכיח שהוא איבד 75 אחוז מיכולתו לעבוד. במצב כזה מקום העבודה דרך חברת הביטוח וכן ביטוח לאומי, מחויבים לשלם פיצויים על אובדן כושר עבודה. לא פעם, כפי שאפשר להעריך, מקום העבודה וחברת הביטוח ינסו להוכיח שהוא כן יכול לעבוד, גם אם לא במקום האחרון בו הוא עבד, הרי במקום אחר, במקצוע שלו. 


כאן המקום לומר, שהדרישה על פי חוק היא, שעובד לא יכול לעבוד במקצוע שלו ולא במקצוע אחר. מאחר וזה המקצוע שאותו הוא למד ובו הוא עסק במשך השנים. 
 

נתן, ראט ושות' - משרד עורכי דין   |   שד' שאול המלך 35 ת.ד 18280 תל אביב 6118201   |   072-33-80-566


נשמח לעמוד לשירותכם: